AKTUALNOŚCI

27.10.2023 r.

Oferta sprzedaży polowań w OHZ LP na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu w sezonie łowieckim 2024/2025

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, zaprasza biura polowań do udziału w postępowaniu przetargowym na sprzedaż polowań indywidualnych i zbiorowych na terenie Ośrodków Hodowli Zwierzyny będących w zarządzie Nadleśnictw: Dąbrowa, Zamrzenica, Lutówko, Runowo, Różanna i Brodnica.

Polowania realizowane będą za pośrednictwem Biur Polowań Ośrodków Hodowli Zwierzyny (OHZ) przy w/w Nadleśnictwach.

W ofercie znajduje się profesjonalna organizacja polowań indywidualnych i zbiorowych.

Zapraszamy do współpracy i składania swoich ofert!!!

Po więcej informacji odsyłamy na BIP RDLP w Toruniu: https://www.gov.pl/web/regionalna-dyrekcja-lasow-panstwowych-w-toruniu/wystapienia-komunikaty-i-ogloszenia

20.07.2022 r.

W związku ze zbliżającym się sezonem polowań na daniele, który rozpocznie się 1 września,  zapraszamy do kontaktu w sprawie rezerwacji terminów, adres email lowiectwo@torun.lasy.gov.pl

Poniżej zdjęcie z poprzedniego sezonu:

 

05.07.2022 r.

Zapraszamy na polowanie na jelenie!

Serdecznie zapraszamy pasjonatów łowiectwa na polowanie na jelenie byki poza rykowiskiem. W tym sezonie okres polowań na jelenie byki rozpoczyna się dzień wcześniej, tj. 20 sierpnia. Tereny łowieckie dyrekcji toruńskiej obfitują w mocne byki, które warto wypatrzeć już przed rykowiskiem. 

Zapraszamy do kontaktu, e-mail: lowiectwo@torun.lasy.gov.pl

 

24.05.2022 r.

Oferta polowania indywidualnego na jelenie byki, łanie i cielęta w OHZ LP Zamrzenica (Bory Tucholskie) 

Oferta polowania indywidualnego na jelenie byki, łanie i cielęta w OHZ LP Zamrzenica (Bory Tucholskie) - Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.
Terminy polowania: na jelenie byki - 01.10.2022– 28.02.2023
na jelenie łanie: 01.10-2022– 15.01.2023
na jelenie cielęta: 01.10.2022 – 28.02.2023
Oferujemy wyjścia rano i wieczorem lub w dzień z podjazdu. Oferta skierowana jest do myśliwych indywidualnych oraz do grup myśliwskich składających się maksymalnie z 3 osób.
W celu zapoznania się ze szczegółami oferty, w tym z opłatami za trofea oraz organizację polowania zapraszam na stronę: 


zamrzenica.torun.lasy.gov.pl/oferta-lowiecka

Darz Bór!


Polowanie na kozły w Borach Tucholskich 

 


autor: H. Malina, nadleśnictwo Brodnica

 

Zapraszamy na polowanie na rogacze w malowniczej scenerii Borów Tucholskich! 
Polecamy dwa terminy:
- początek sezonu, czyli druga połowa maja – kiedy to spragnieni łowieckich doznań myśliwi wychodzą w łowisko, a młode zioła i trawy kuszą zwierzynę swą soczystością. Sarna w tym okresie jest dobrze widoczna na łąkach, które dopiero budzą się do życia. Poranne mgły, pierwsze promienie słońca odbijające się w kroplach rosy stanowią malownicze tło dla myśliwskich wojaży. 
- przełom lipca i sierpnia – na ten okres przypada ruja, podczas której podekscytowane i aktywne kozły dają się wabić wprawnym myśliwym, co czyni polowanie ekscytującym i pełnym zwrotów akcji. W tym czasie szansa pozyskania mocnego rogacza rośnie, ponieważ doświadczone kozły wychodzą z ukrycia by wziąć udział w konkurowaniu o najlepsze kozy.
Zapraszamy do kontaktu z zespołem ds. łowiectwa RDLP w Toruniu, e-mail: lowiectwo@torun.lasy.gov.pl.

 

Co nas tam prowadzi w głuche noce? Co każe czołgać się w stronę wschodzącego słońca? Co nam każe polować? Co za siłę ma to hobby, sprowadzające nas z asfaltowych szlaków cywilizacji w ostatnie bagienne uroczyska, wówczas gdy nic nie wydaje się tak mało naturalne we współczesnym, urbanizującym się w szaleńczym tempie, technicystycznym świecie, jak właśnie – natura. …

Fragment: Roman Batory „Hobby wielkie jak łoś”