KWATERY

Nadleśnictwo Lutówko

Kwatera myśliwska znajduje się w miejscowości Sypniewo Wybudowanie 16, 89-422 Sypniewo. W 2017 r. została poddana generalnemu remontowi, celem zwiększenia miejsc noclegowych oraz podniesienia standardów.


Nadleśnictwo Różanna

Kwatera myśliwska Pobrdzie położona nad zalewem Koronowskim : 11 miejsc noclegowych, pokoje 2-osobowe z łazienkami, salon z kominkiem, lodówka, na zewnątrz wiata z miejscem na ognisko.


Nadleśnictwo Brodnica

Myśliwi polujący w naszym obwodzie kwaterowani są w miejscowej bazie agroturystycznej „Dworek Polski" dysponujący 4 pokojami z indywidualnymi łazienkami. Kwatera serwuje tradycyjne polskie jedzenie, jest także możliwość ułożenia własnego menu. Do dyspozycji myśliwych są także inne, liczne na Pojezierzu Brodnickim gospodarstwa agroturystyczne, dysponujące bazą noclegową, zależnie od upodobań myśliwych i możliwości ich zakwaterowania.


Nadleśnictwo Dąbrowa

Funkcjonują tu dwie kwatery myśliwskie. Jedna znajduje się niedaleko siedziby Nadleśnictwa Dąbrowa, w miejscowości Jeżewo, druga natomiast w Leśnictwie Bursztynowo. Ilość dostępnych miejsc w kwaterze znajdującej się w Jeżewie – 9, natomiast kwatera w Bursztynowie dysponuje miejscem dla 4 osób.


Nadleśnictwo Zamrzenica

Kwatera położona jest w malowniczym miejscu, bezpośrednio nad Zalewem Koronowskim (15 m). Dysponuje 5 pokojami 2 – osobowymi i 1 pokojem 1 – osobowym, wszystkie z łazienkami, w dobrym standardzie. Goście korzystać mogą z pokoju dziennego (jadalni) z wystrojem myśliwskim oraz z kuchni.

Pokoje nie są wyposażone w sprzęt TV oraz audio video. Wyżywienie we własnym zakresie. Dodatkowo można wypożyczyć sprzęt do turystyki wodnej: kajaki, łódkę, rower wodny oraz zwykłe rowery i sprzęt do tenisa stołowego. Tradycyjną formę turystyki pobytowej można połączyć z organizacją polowania na terenie wyłączonych obwodów łowieckich.


Nadleśnictwo Zamrzenica - Wierzchlas

Kwatera dysponuje 4 pokojami 2 – osobowymi, wszystkie z łazienkami, w dobrym standardzie. Goście korzystać mogą z pokoju dziennego oraz jadalni. Kwatera położona jest w centrum obowdu łowieckiego.

 

Co nas tam prowadzi w głuche noce? Co każe czołgać się w stronę wschodzącego słońca? Co nam każe polować? Co za siłę ma to hobby, sprowadzające nas z asfaltowych szlaków cywilizacji w ostatnie bagienne uroczyska, wówczas gdy nic nie wydaje się tak mało naturalne we współczesnym, urbanizującym się w szaleńczym tempie, technicystycznym świecie, jak właśnie – natura. …

Fragment: Roman Batory „Hobby wielkie jak łoś”