SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIA

Punkty sprzedaży bezpośredniej na terenie RDLP w Toruniu.

Nadleśnictwa, które prowadzą OHZ-ty sprzedają całe tusze po wypatroszeniu. Na miejscu można uzyskać poradę dotyczącą skórowania, podziału i pakowania.

Zamówienie można złożyć w wybranym nadleśnictwie. W celu ustalenia szczegółów najlepiej skontaktować się z leśniczym ds. łowiectwa.

Przybliżone ceny tusz:


 

Dziczyzna nie zawsze jest dostępna od ręki. Terminy dostępności mięsa uwarunkowanie są terminami polowań na dany gatunek. Zasoby są ograniczone, więc również kolejność zgłoszeń ma znaczenie.


 

Po złożeniu zamówienia, leśniczy ds. łowiectwa poinformuje o terminie odbioru tusz.

Przechowywanie mięsa:


 

Punkty Sprzedaży Bezpośredniej nadleśnictw:

  • Nadleśnictwo Brodnica – brodnica@torun.lasy.gov.pl , tel. 56 494 39 00
    Punkt Sprzedaży Bezpośredniej – Małki 52
    leśniczy do spraw łowieckich Hubert Malina
    hubert.malina@torun.lasy.gov.pl, tel. 662 275 076
  • Nadleśnictwo Dąbrowa – dabrowa@torun.lasy.gov.pl , tel. 52 331 87 13
    Punkt Sprzedaży Bezpośredniej – Jeżewo, ulica Leśna 34
    specjalista do spraw łowieckich Michalina Kwidzińska
    michalina.kwidzinska@torun.lasy.gov.pl, tel. 608 041 203
  • Nadleśnictwo Różanna – rozanna@torun.lasy.gov.pl , tel. 52 382 05 10
    Punkt Sprzedaży Bezpośredniej – Pobrdzie 1
    leśniczy do spraw łowieckich Krzysztof Kowalski
    krzysztof.kowalski@torun.lasy.gov.pl, tel. 666 856 307
  • Nadleśnictwo Zamrzenica – zamrzenica@torun.lasy.gov.pl , tel. 52 344 11 75
    Punkt Sprzedaży Bezpośredniej – Wierzchlas 1
    leśniczy do spraw łowieckich Karol Malina
    karol.malina@torun.lasy.gov.pl, tel. 608 454 753
  • Nadleśnictwo Runowo – runowo@torun.lasy.gov.pl , tel. 52 389 63 10
    Punkt Sprzedaży Bezpośredniej – Nowy Dwór 26, Leśniczówka Dąbie
    leśniczy do spraw łowieckich Maciej Ryduchowski
    maciej.ryduchowski@torun.lasy.gov.pl, tel. 538 158 802


 

Również Polski Związek Łowiecki na swojej stronie internetowej poleca:

  • punkty sprzedaży bezpośredniej tusz,
  • sklepy z dziczyzną,
  • restauracje serwujące dania z dziczyzny.

 

Poza sprzedażą bezpośrednią mięsa Lasy Państwowe pod marką „Dobre z Lasu” polecają pochodzące z polskich lasów: dziczyznę, wędliny, przetwory, miody oraz płody runa leśnego.

przejdz do naszego e-sklepu


Zdj.: Zespół ds. łowiectwa RDLP w Toruniu

Co nas tam prowadzi w głuche noce? Co każe czołgać się w stronę wschodzącego słońca? Co nam każe polować? Co za siłę ma to hobby, sprowadzające nas z asfaltowych szlaków cywilizacji w ostatnie bagienne uroczyska, wówczas gdy nic nie wydaje się tak mało naturalne we współczesnym, urbanizującym się w szaleńczym tempie, technicystycznym świecie, jak właśnie – natura. …

Fragment: Roman Batory „Hobby wielkie jak łoś”